Newsy


WPEC Legnicy S.A. na Wystawie „Wiara w Kulturze”.
Aktualności - Newsy
Piątek, 24.06.2016

WPEC Legnicy S.A. na Wystawie „Wiara w Kulturze”.

 

              Fundacja im. Alfredy Poznańskiej jest inicjatorem Wystawy  ”Wiara w Kulturze”, która 17.06.2016 r. otwarta. została we Wrocławiu na Ostrowie Tumskim w kościele pw. Świętego Krzyża i potrwa do 30.09.2016 r. Wystawa prezentuje prace artystów Dolnego Śląska i inspirowana jest tegorocznymi wydarzeniami w Polsce – we Wrocławiu i Krakowie – to 1050 Rocznica Chrztu Polski, Światowe Dni Młodzieży w Polsce i Wrocław jako Europejska Stolica Kultury.

       Wystawę będzie można oglądać  w październiku   w Legnicy w odrestaurowanym Dworcu PKP w Legnicy. Sponsorami wystawy są  m.in. legnickie PKP,  Fundacja KGHM Polska Miedź oraz Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Legnicy S.A.

 

 

DSC 0222

 

 

 

 

DSC 0215

 

 

 

 

 
Wzajemna współpraca WPEC w Legnicy S.A. i MODERNBUD Sp. z o.o.
Aktualności - Newsy
Poniedziałek, 16.05.2016

DSC 0065 Wzajemna współpraca WPEC w Legnicy S.A. i MODERNBUD Sp. z o. o.

             Przy ulicy Wrocławskiej w Legnicy powstaje kolejna inwestycja realizowana przez Spółkę „MODERNBUD”. Dnia 13 maja 2016 r. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego wraz z aktem erekcyjnym.  W uroczystości wzięła  udział delegacja WPEC w Legnicy S.A. 

          Wzajemna współpraca firm została zapoczątkowana w 2007 r. Ideą współpracy jest wysoki poziom wzajemnego świadczenia usług i zadowolenie Klientów. Odbiorcy dużą uwagę przywiązują do kosztów ogrzewania, a produkowane przez Spółkę Ciepło Systemowe spełnia takie wymagania. Należy podkreślić, że najchętniej kupowane mieszkania ogrzewane są właśnie Ciepłem Systemowym. Argumentem „za” jest bezpieczeństwo i konkurencyjna cena. Kompleks wielofunkcyjny o nazwie „ MPOINT” będzie korzystał z tego typu ogrzewania, tak jak i oddane do użytkowania  budynki wielorodzinne na Osiedlu Sudeckim.

 

 

 

 

 
Spotkanie ze Stowarzyszeniem "Razem Cieplej"
Aktualności - Newsy
Piątek, 22.04.2016

Spotkanie ze Stowarzyszeniem „Razem Cieplej”

20 kwietnia w sali restauracji Oberża w Legnicy odbyło się uroczyste spotkanie WPEC w Legnicy SA ze Stowarzyszeniem „Razem Cieplej”, które zrzesza Spółdzielnie Mieszkaniowe z miast działalności WPEC-u.

Podczas spotkania WPEC przedstawił zakres i przebieg realizacji ubiegłorocznych inwestycji, które były o największej wartości w historii spółki, zaprezentowano planowane w bieżącym roku działania inwestycyjne – szczególnie z zakresu prac modernizacyjnych sieci ciepłowniczych oraz realizacji przyłączeń nowych odbiorców. Podkreślono działania realizowane w ramach Programu „Kawka” w zakresie likwidacji niskiej emisji zanieczyszczeń powietrza oraz programu ciepłej wody użytkowej, polegającego na zastępowaniu realizacji podgrzewu wody użytkowej termami gazowymi przez węzły cieplne.

W czasie rozmów przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowych i WPEC podkreślali dobry charakter obopólnej współpracy na płaszczyźnie inwestycyjnej miedzy podmiotami oraz w zakresie świadczonych usług. Mimo pojawiających się czasami różnic w ocenie zdarzeń - obie strony deklarowały chęć osiągania kompromisów na drodze rozmów i współpracy.

DSC 0167 - Kopia

 
Legnica w trosce o jakość powietrza
Aktualności - Newsy
Wtorek, 19.04.2016

WPEC w Legnicy S.A. na konferencji „Legnica w trosce o jakość powietrza”

          12 kwietnia br. w Legnicy w Hotelu Qubus odbyła się ogólnopolska konferencja „Legnica w trosce o jakość powietrza”. Konferencję zorganizował Urząd Miasta Legnica oraz spólka Atmoterm z Opola.

          Spotkanie poświęcone było różnym aspektom związanym ze zjawiskiem niskiej emisji. Konferencja była podsumowaniem wielomiesięcznych działań w ramach kampanii edukacyjnej -  Realizacja Programu Ograniczenia Niskiej Emisji           na terenie Legnicy – likwidacja niskiej emisji w obiektach użyteczności publicznej i budynkach mieszkalnych wielorodzinnych na terenie naszego miasta.

 Jednym z prelegentów był Dariusz Hapij – Kierownik Wydziału Przyłączeń i Usług Dodatkowych, który przedstawił aspekty i możliwości wymiany przestarzałych źródeł ciepła na bardziej efektywne i ekologiczne węzły cieplne. Podkreślił, że z Ciepła Systemowego w Legnicy korzysta już  ok. 65% mieszkańców i jest to najbardziej pożądana  forma ogrzewania mieszkań. Inwestycje przyłączeniowe (wytypowanie obiekty przez Urząd Miasta w ramach programu „KAWKA), które poczyniła Spółka w ostatnich latach przyczyniają się do obniżenia niskiej emisji zanieczyszczeń w mieście.

Spółka wychodzi naprzeciw potrzebom klientów, dlatego też obowiązująca obecnie Taryfa dla Ciepła utrzymuje na niezmienionym poziomie ceny za ciepło, obniżeniu uległy opłaty za przyłączenie obiektów do sieci ciepłowniczej. W szczególnych przypadkach nasi nowi odbiorcy mogą też liczyć na zniżki w opłacie przyłączeniowej.

Prowadzący podkreślił że, nowi odbiorcy o ile zostaną spełnione warunki techniczne  i ekonomiczne dla przyłączenia obiektu mogą liczyć,        że w ramach przyłączenia WPEC w Legnicy S.A. zaprojektuje i wykona przyłącze oraz zbuduje nowoczesny węzeł cieplny wyposażony w urządzenia regulacyjne   i telemetryczne  pozwalające na dokładne sterownie strumieniem ciepła w obiekcie – skutkujące efektywnym wykorzystaniem energii                    i zmniejszeniem kosztów ogrzewania. Po przyłączeniu do sieci cieplnej odbiorcy nie będą ponosili kosztów związanych z zakupem, eksploatacją, serwisowaniem i usuwaniem awarii kotłów gazowych, węglowych, usług kominiarskich itp.

Ponadto w ramach kampanii  edukacyjnej Spółka wspólnie z Urzędem Miasta zorganizowała dla uczniów szkół podstawowych „Dni Otwarte Ciepłowni w Legnicy”. W dniach od 30 marca do 15 kwietnia zakład odwiedziło przeszło 500 osób. Akcja cieszyła się dużą popularnością. 

 

DSC 0855

 DSC 0647

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 16