Newsy


Ciepłownicy z WPEC w Legnicy ponownie w sportowej czołówce
Aktualności - Newsy
Wtorek, 22.09.2015

Podczas wrześniowej XXI Ogólnopolskiej Spartakiady Ciepłowników, WPEC-owska drużyna zajęła II miejsce i stanęła na podium.

Sparkatianda WPEC

 

 

W dniach 10-12 września 2015 w miejscowości Funka k. Chojnic odbyła się kolejna XXI Ogólnopolska Spartakiada Ciepłowników, zorganizowana przez Krajowy Związek Zawodowy Ciepłowników z Centralą w Bydgoszczy.

W zawodach uczestniczyło dwadzieścia jeden ekip związkowyc, reprezentujących firmy ciepłownicze z całej Polski. WPEC w Legnicy S.A. reprezentowali: Piotr Żołyniak, Stanisław Wojtyła, Andrzej Papaj, Krzysztof Grabowski, Iwona Charytanowicz, Agnieszka Kruszyńska i Beata Januszewska.

 

Tradycyjnie rozegrano dziewięć konkurencji spartakiadowych w tym rzuty, slalomy, pchnięcia kulą, konkurencje zręcznościowe, sprawnościowe i trafianie do celu. Ciepłownicy z ZZPPM WPEC w Legnicy S.A. tak jak to było w zeszłym roku, zajęli zespołowo drugie miejsce i zdobyli srebrne medale, czym potwierdzili swą przynależność do czołówki.

W klasyfikacji szefów zwyciężył, zdobywając złoty medal reprezentując WPEC w Legnicy S.A - Piotr Żołyniak.


Zwyciężyła ekipa ze Stargardu Szczecińskiego, trzecie miejsce zajęli ciepłownicy z Konina. Zawody rozgrywane były przy pięknej pogodzie i w otoczeniu uroczej przyrody Borów Tucholskich. Zdobywców trzech pierwszych miejsc obdzielono pucharami, medalami oraz nagrodami indywidualnymi.

 
Zwycięstwo na kortach tenisowych
Aktualności - Newsy
Wtorek, 12.05.2015

Nasza drużyna zwyciężyła w Deblowym Turnieju Tenisowym o Puchar KGHM Polska Miedź  i Związku Pracodawców Polska  Miedź.

 

Piotr Ptak - tenis

 

Dnia 9 maja br. na kortach tenisowych w Polkowicach przy ul. 3 Maja odbyły się eliminacje Deblowego Turnieju Tenisowego o Puchar KGHM Polska Miedź  i Związku Pracodawców Polska  Miedź.

 

W turnieju brało udział 8 par deblowych reprezentujących sektor miedziowy  i Związek Pracodawców.Na tym etapie rozgrywek drużyny walczą o kwalifikacje w turniejach regionalnych  w Polkowicach, Głogowie, Legnicy i Lubinie. Do finału, którey odbędzie się na kortach tenisowych w Legnicy przy ul. Bielańskiej 13.06.2015 r., awansują po dwie najlepsze pary z eliminacji.

Turniej w Polkowicach był mocno obsadzony – udział wzięły pary deblowe, które zajęły II, III i IV miejsce w  finale ubiegłorocznych rozgrywek.  Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy po 4 drużyny. Z grup do gier półfinałowych i finałowych awansowały  po dwie najlepsze pary, które rozegrały mecze miedzy sobą.

 

Turniej wygrała para WPEC w Legnicy S.A. w składzie Piotr Ptak i Tomasz Barełkowski, która w finale pokonała parę reprezentującą Hutę Miedzi Głogów 5-7,  6-2 i w super tiebreaku (10-5). Obie pary spotkały się wcześniej w grupie, gdzie też wygrała drużyna WPEC. Ten pojedynek był ozdobą turnieju i stał na dobrym poziomie. Turniej przebiegł w miłej atmosferze. Zawodnicy spędzili na korcie 7 godzin.  O ostatecznym sukcesie decydowało przygotowanie kondycyjne. Sędzią  turnieju w imieniu Organizatora był Pan Łukasz Biedrzycki.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 
Nasi na podium Mistrzostw Polski Energetyków w Pool - Bilardzie
Aktualności - Newsy
Środa, 22.04.2015

Mamy brąz! Wspólna reprezentacja, składająca się z przedstawicieli ”Energetyki” i WPEC w Legnicy S.A., zajęła 3 miejsce w XXII Mistrzostwach Polski Energetyków w Pool – Bilardzie, które odbsię dniach 9 -12 kwietnia 2015 roku we Wrocławiu.

bilard21

 

Na Mistrzostwa zjechali najlepsi bilardziści od kilku lat stanowiący czołówkę krajową. Grupę Energetyka reprezentowało dwóch zawodników: Marian Jambor (Energetyka) oraz Janusz Stryjak (WPEC). W Mistrzostwach startowało poza tym 6 drużyn: TAURON Katowice, TAURON Zabrze, KOGENERACJA Wrocław, TST Wrocław, ENERGA Gdańsk I, ENERGA Gdańsk II.

Impreza cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem w światku energetycznym i z roku na rok - pomimo wielu przemian i podziałów w formach - grupa bilardzistów stara się być razem tworząc doborowy kolektyw, dając dobry przykład dla pozostałych amatorów - energetyków w kraju.

bilard13

 

Zawody składały się z fazy grupowej oraz pucharowej i rozgrywane były jako drużynowe.

Drużyna Energetyka-WPEC fazę grupową zakończyła na trzecim miejscu i awansowała do półfinału, w którym zmierzyła się z drużyną ENERGII Gdańsk, ponosząc porażkę. W meczu o III miejsce stanęła do rywalizacji z drużyną ENERGII Gdańsk II, odnosząc zwycięstwo i zdobywając brązowy medal.

 

Medalistom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godną walkę i ducha rywalizacji, a w przyszłości życzymy kolejnych sukcesów na energetycznej niwie bilardowej!.

 
Rozmowy o cieple
Aktualności - Newsy
Piątek, 27.02.2015

IA SP-3Ponad 90 mln zł zainwestował, należący do „Energetyka” sp. z o.o., legnicki WPEC w modernizację istniejących i budowę nowych sieci ciepłowniczych na przestrzeni ostatnich trzech lat. W tym roku planuje wydatkować na ten cel kolejne 61 mln zł. Ten temat zdominował w miniony czwartek, 26 lutego 2015 r., spotkanie Stowarzyszenia Odbiorców Ciepła „Razem Cieplej”, skupiającego największe spółdzielnie mieszkaniowe, do których firma dostarcza ciepło w siedmiu miastach Dolnego Śląska.

 

Spotkanie Stowarzyszenia „Razem Cieplej” było okazją do zaprezentowania przez przedstawicieli WPEC w Legnicy S.A. polityki inwestycyjnej na najbliższe lata. Przedstawiono szczegółowe projekty, które firma będzie realizować w Legnicy, Lubinie, Głogowie, Chocianowie, Chojnowie, Złotoryi i Ścinawie. Ich realizacja wpłynie na poprawę stanu technicznego infrastruktury ciepłowniczej i komfortu Odbiorców WPEC-u przez zmniejszenie energochłonności i awaryjności sieci .

 

Andrzej Latuszek, dyrektor ds. inwestycji WPEC-u omówił projekty inwestycyjne zrealizowane w poszczególnych miastach w 2014 roku, a także przedstawił kierunki rozwoju firmy i plany rozwojowe firmy w latach 2015 – 2020. Zaprezentował inwestycje, które firma zamierza wykonać w roku bieżącym. Według planu, to ponad 61 mln zł.

 

Oprócz nacisku na inwestycje rozwojowe i modernizacyjne, Dariusz Hapij Kierownik Wydziału Przyłączeń i Usług Dodatkowych w WPEC,  podkreślił wdrożenie w firmie systemu telemetrycznego i Systemu Informacji Geograficznej (GIS), umożliwiających zdalne zarządzanie infrastrukturą sieciową. Mówiono o Programie Redukcji Strat Sieciowych a także o Programie „Kawka”, mającego na celu Ograniczenie Niskiej Emisji. Zaprezentowano również Plany Rozwoju Rynków Sprzedaży Ciepła oraz planowaną rewitalizację Centralnej Ciepłowni w Legnicy, która stanie się nowoczesną elektrociepłownią.

 

Przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych, zrzeszonych w Stowarzyszeniu, nie kryli, że dostrzegają pozytywne zmiany zachodzące w firmie. Potwierdzili, że WPEC od kilku lat wywiązuje się ze wszystkich swoich zapewnień i deklaracji. Dlatego też podczas dyskusji wyraźnie dominowała życzliwość i wola współpracy. Potrzeby mieszkańców oraz reprezentujących ich spółdzielni były rzeczą najważniejszą. Wszyscy podkreślali, że najistotniejsze jest bezpieczeństwo dostaw, brak awarii i komfort odbiorców ciepła, a o to można zadbać tylko żelazną konsekwencją w polityce inwestycyjnej. To było motto i konkluzja tego spotkania.

 IA SP-4

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 16