Rozmowy o cieple
Aktualności - Newsy
Piątek, 27.02.2015

IA SP-3Ponad 90 mln zł zainwestował, należący do „Energetyka” sp. z o.o., legnicki WPEC w modernizację istniejących i budowę nowych sieci ciepłowniczych na przestrzeni ostatnich trzech lat. W tym roku planuje wydatkować na ten cel kolejne 61 mln zł. Ten temat zdominował w miniony czwartek, 26 lutego 2015 r., spotkanie Stowarzyszenia Odbiorców Ciepła „Razem Cieplej”, skupiającego największe spółdzielnie mieszkaniowe, do których firma dostarcza ciepło w siedmiu miastach Dolnego Śląska.

 

Spotkanie Stowarzyszenia „Razem Cieplej” było okazją do zaprezentowania przez przedstawicieli WPEC w Legnicy S.A. polityki inwestycyjnej na najbliższe lata. Przedstawiono szczegółowe projekty, które firma będzie realizować w Legnicy, Lubinie, Głogowie, Chocianowie, Chojnowie, Złotoryi i Ścinawie. Ich realizacja wpłynie na poprawę stanu technicznego infrastruktury ciepłowniczej i komfortu Odbiorców WPEC-u przez zmniejszenie energochłonności i awaryjności sieci .

 

Andrzej Latuszek, dyrektor ds. inwestycji WPEC-u omówił projekty inwestycyjne zrealizowane w poszczególnych miastach w 2014 roku, a także przedstawił kierunki rozwoju firmy i plany rozwojowe firmy w latach 2015 – 2020. Zaprezentował inwestycje, które firma zamierza wykonać w roku bieżącym. Według planu, to ponad 61 mln zł.

 

Oprócz nacisku na inwestycje rozwojowe i modernizacyjne, Dariusz Hapij Kierownik Wydziału Przyłączeń i Usług Dodatkowych w WPEC,  podkreślił wdrożenie w firmie systemu telemetrycznego i Systemu Informacji Geograficznej (GIS), umożliwiających zdalne zarządzanie infrastrukturą sieciową. Mówiono o Programie Redukcji Strat Sieciowych a także o Programie „Kawka”, mającego na celu Ograniczenie Niskiej Emisji. Zaprezentowano również Plany Rozwoju Rynków Sprzedaży Ciepła oraz planowaną rewitalizację Centralnej Ciepłowni w Legnicy, która stanie się nowoczesną elektrociepłownią.

 

Przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych, zrzeszonych w Stowarzyszeniu, nie kryli, że dostrzegają pozytywne zmiany zachodzące w firmie. Potwierdzili, że WPEC od kilku lat wywiązuje się ze wszystkich swoich zapewnień i deklaracji. Dlatego też podczas dyskusji wyraźnie dominowała życzliwość i wola współpracy. Potrzeby mieszkańców oraz reprezentujących ich spółdzielni były rzeczą najważniejszą. Wszyscy podkreślali, że najistotniejsze jest bezpieczeństwo dostaw, brak awarii i komfort odbiorców ciepła, a o to można zadbać tylko żelazną konsekwencją w polityce inwestycyjnej. To było motto i konkluzja tego spotkania.

 IA SP-4

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>